PENÍZE

V Maroku se platí dirhamy, zkratka dh. Směnit je lze pouze v Maroku, nesmějí se dovážet ani vyvážet. Směňovat cizí měny na dirhamy můžete kdekoliv, směňovat dirhamy na cizí měny je možné pouze v přístavech a na letištích. Když vám ale náhodou nějaký ten dirham v kapse zbude, je možné je vyměnit v přístavech odkud vyplouvají do Maroka trajekty. Směňovat lze obvykle také ve větších marockých hotelích.

Ceny jsou obecně vyšší ve velkých městech a nižší na vesnicích, ostatně jako všude jinde na světě. Velké rozdíly jsou v tomto směru zejména v ubytování. Ve městech se ceny v levnějších hotelích a hostelích pohybují od 80 do 150, ale třeba i 300 dH až 1000 dH. Na některých místech lze platit i eury, především v taxících.

Marocké bankovky jsou v hodnotách 10, 50, 100, 200 dirhamů, mince v hodnotách 1 a 5 dirhamů a 5,10, 20 a 50 centimů. Ve velkých hotelech a restauracích lze platit i cestovními šeky a platebními kartami. Bankomaty jsou ve velkých městech poměrně běžné a lze bez problémů vybírat.

Meziměstská doprava autobusy stojí v desítkách dirhamů, taxíky jsou dražší a platí se i stovky dirhamů.

měna

 ZPĚT